MAN TGX XXL 680 low boy semitrailer "Wacker"
Product number:
159654
Listprice:
36,50 €
To transport heavy construction machines, Wacker from Filderstadt operates the new MAN TGX 680 with Goldhofer flatbed trailer. The matching BF3 escort vehicle is released as well.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wacker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 318 x 76 x 45 mm |
| Weight | 125 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
To transport heavy construction machines, Wacker from Filderstadt operates the new MAN TGX 680 with Goldhofer flatbed trailer. The matching BF3 escort vehicle is released as well.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wacker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 318 x 76 x 45 mm |
| Weight | 125 g |
| Release Date | May/June 2012 |