MAN TGX XXL 680 heavy duty rigid tractor, cobalt blue
Product number:
154970-003
Listprice:
16,00 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | cobalt blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42 g |
| Release Date | September/October 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | cobalt blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42 g |
| Release Date | September/October 2013 |