MAN TGX XXL 640 lowboy semitrailer with Liebherr 954 with sorting Grabs "Max Bögl"
Product number:
307277
Listprice:
89,95 €
New type: Whether scrap, demolition bricks or wood – the sorting grab is able to pick up and reload most versatile materials. Herpa updated the Liebherr crawler excavator R954 accordingly with the new grab and delivers it on a flatbed truck of the construction company “Max Bögl”.
| Manufacturer | Liebherr, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Melon |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 75 mm |
| Weight | 272.1 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type: Whether scrap, demolition bricks or wood – the sorting grab is able to pick up and reload most versatile materials. Herpa updated the Liebherr crawler excavator R954 accordingly with the new grab and delivers it on a flatbed truck of the construction company “Max Bögl”.
| Manufacturer | Liebherr, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Melon |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 75 mm |
| Weight | 272.1 g |
| Release Date | May/June 2017 |