MAN TGX XXL 540 low boy semitrailer "Siefert Spedition"
Product number:
305662
Listprice:
39,50 €
Another model of the forwarder Siefert from Gelsenkirchen is released a four-axle semi-flat bed trailer. The trailer is pulled by an MAN TGX XXL 540 heavy load tractor.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siefert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.3 g |
| Release Date | March/April 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another model of the forwarder Siefert from Gelsenkirchen is released a four-axle semi-flat bed trailer. The trailer is pulled by an MAN TGX XXL 540 heavy load tractor.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siefert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.3 g |
| Release Date | March/April 2016 |