MAN TGX XLX wood carrier trailer "Ziegler Group"
Product number:
310277
Listprice:
49,95 €
The Ziegler Group’s special activity is transporting timber, which is documented by this MAN. The authentically designed Herpa model will be delivered with a suitable load of wood.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ziegler |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 152.1 g |
| Release Date | May/June 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Ziegler Group’s special activity is transporting timber, which is documented by this MAN. The authentically designed Herpa model will be delivered with a suitable load of wood.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ziegler |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 152.1 g |
| Release Date | May/June 2019 |