MAN TGX XLX semitrailer truck "Wagner / Vikings"
Product number:
157728
Listprice:
29,50 €
The forwarding company Wagner itself had a tractor decorated with Viking motifs. On all sides of the tractor, the airbrush motifs are designed differently. This current rigid tractor hauls anopen flatbed.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarding company Wagner itself had a tractor decorated with Viking motifs. On all sides of the tractor, the airbrush motifs are designed differently. This current rigid tractor hauls anopen flatbed.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | September/October 2010 |