MAN TGX XLX lowliner semitrailer "Kloiber"
Product number:
305013
Listprice:
34,50 €
150 own rigid tractors make the forwarder Kloiber from Petershausen north of Munich one of the leadingSouthern German transport companies.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kloiber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.7 g |
| Release Date | September/October 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
150 own rigid tractors make the forwarder Kloiber from Petershausen north of Munich one of the leadingSouthern German transport companies.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kloiber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.7 g |
| Release Date | September/October 2015 |