MAN TGX XLX Euro 6c truck transporter with 3 MAN TGX GX elf king
Product number:
311984
Listprice:
89,95 €
New type! Already at the beginning of February, the new MAN tractors with GX cabs were transported to the retailers by the shipping company Transordizia. Such a transport is produced by Herpa in a one-time edition as a miniature.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic-tired |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 152 x 36 mm |
| Weight | 177.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Already at the beginning of February, the new MAN tractors with GX cabs were transported to the retailers by the shipping company Transordizia. Such a transport is produced by Herpa in a one-time edition as a miniature.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic-tired |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 152 x 36 mm |
| Weight | 177.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |