MAN TGX XLX Euro 6c swap container semitrailer "Polyeco"
Product number:
311694
Listprice:
39,95 €
The headquarters of the waste management company Polyeco are located in Attica, Greece. Further branches are maintained in Eastern Europe. Herpa realizes an MAN TGX XLX with a swap container as miniature model in a one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polyeco (Griechenland/Attica) |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.8 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The headquarters of the waste management company Polyeco are located in Attica, Greece. Further branches are maintained in Eastern Europe. Herpa realizes an MAN TGX XLX with a swap container as miniature model in a one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polyeco (Griechenland/Attica) |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.8 g |
| Release Date | May/June 2020 |