MAN TGX XLX Euro 6c E „Silo Melmer / Trans Via“ (A)
Product number:
309622
Listprice:
39,95 €
The trailer of a new Silo Melmer vehicle promotes the company-associated caravan rental TransVia, based at the company premises in Imst. The Herpa model is based on the new udder silo Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.6 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The trailer of a new Silo Melmer vehicle promotes the company-associated caravan rental TransVia, based at the company premises in Imst. The Herpa model is based on the new udder silo Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.6 g |
| Release Date | November/December 2018 |