MAN TGX XLX Euro 6c curtain canvas semitrailer "Wandt Waschpark"
Product number:
306904
Listprice:
39,95 €
New type! The MAN TGX XLX tractor with new front has already been added to Wandt’s fleet. The vehicle promotes the own car wash also accessible for external vehicles.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The MAN TGX XLX tractor with new front has already been added to Wandt’s fleet. The vehicle promotes the own car wash also accessible for external vehicles.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Release Date | March/April 2017 |