MAN TGX XLX Euro 6 swapcontainer semitrailer "H&S" (NL)
Product number:
303798
Listprice:
32,50 €
The H & S Group with headquarters in Barneveld,near Utrecht in the Netherlands is specializing in transporting liquid goods. Next to tank semitrailers many swap containers featuring the company design are operated Europe-wide.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | H&S Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Cyan blue white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.3 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The H & S Group with headquarters in Barneveld,near Utrecht in the Netherlands is specializing in transporting liquid goods. Next to tank semitrailers many swap containers featuring the company design are operated Europe-wide.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | H&S Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Cyan blue white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.3 g |
| Release Date | July/August 2014 |