MAN TGX XLX Euro 6 stake trailer with rear loading crane "Riwatrans"
Product number:
301756
Listprice:
27,50 €
This new MAN TGX stake vehicle for special operationsenhances the fi ctitious forwarding company Riwatrans. The model is released with the new MAN cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This new MAN TGX stake vehicle for special operationsenhances the fi ctitious forwarding company Riwatrans. The model is released with the new MAN cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |