MAN TGX XLX Euro 6 Eurocombi "Kühne & Nagel"
Product number:
306591
Listprice:
49,95 €
Kühne + Nagel employs more than 8,500 people at 180 locations worldwide in the overland transport department. Herpa realized a new MAN TGX as Eurocombi with swap body on the truck as well as a box trailer attached via dolly.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kühne & Nagel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Night blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 125.1 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Kühne + Nagel employs more than 8,500 people at 180 locations worldwide in the overland transport department. Herpa realized a new MAN TGX as Eurocombi with swap body on the truck as well as a box trailer attached via dolly.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kühne & Nagel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Night blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 125.1 g |
| Release Date | November/December 2016 |