MAN TGX XLX Euro 6 bulk silo trailer "Baywa"
Product number:
304573
Listprice:
32,50 €
BayWa is an international business and service group with core segments agriculture, energy and construction. Herpa currently releases an MAN TGX Euro 6 with udder silo superstructure as miniature model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baywa |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
BayWa is an international business and service group with core segments agriculture, energy and construction. Herpa currently releases an MAN TGX Euro 6 with udder silo superstructure as miniature model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baywa |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78 g |
| Release Date | May/June 2015 |