MAN TGX XLX Euro 5 curtain canvas semitrailer "Fercam" (I)
Product number:
302326
Listprice:
27,50 €
The internationally operating transport company Fercam from Italy operates the original of this new MAN TGX XXL Euro6, pulling a forwarder-typical canvas-cover trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.3 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The internationally operating transport company Fercam from Italy operates the original of this new MAN TGX XXL Euro6, pulling a forwarder-typical canvas-cover trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.3 g |
| Release Date | May/June 2013 |