MAN TGX XLX dumper semitrailer "Trost" (A)
Product number:
302951
Listprice:
27,50 €
For the construction industry, the Austrian company Trost from Traisen operates this MAN TGX XLX with trough semitrailer in the classic 2/3 axle arrangement.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trost |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.4 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For the construction industry, the Austrian company Trost from Traisen operates this MAN TGX XLX with trough semitrailer in the classic 2/3 axle arrangement.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trost |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.4 g |
| Release Date | November/December 2013 |