MAN TGX XLX curtain canvas Trailer "Carl Balke GmbH"
Product number:
310222
Listprice:
39,95 €
Herpa has already realized many model vehicles of the moving company Carl Balke from Holzminden. New at Balke is this MAN TGX XLX of the current series, which is produced with two newly designed swap bodies.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Carl Balke GmbH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.6 g |
| Release Date | May/June 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa has already realized many model vehicles of the moving company Carl Balke from Holzminden. New at Balke is this MAN TGX XLX of the current series, which is produced with two newly designed swap bodies.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Carl Balke GmbH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.6 g |
| Release Date | May/June 2019 |