MAN TGX XLX curtain canvas semitrailer "Emons Russland" (RUS)
Product number:
303330
Listprice:
32,50 €
As a medium-sized and independent family-run business with more than 70 offices worldwide, the internationally operating forwarder Emons ranksamong the field of long-established companies in the field of transport and logistics. Herpa now offers an MAN TGX XLX semi-trailer with Russian titles in a one-time-only limited edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Emons |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.5 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
As a medium-sized and independent family-run business with more than 70 offices worldwide, the internationally operating forwarder Emons ranksamong the field of long-established companies in the field of transport and logistics. Herpa now offers an MAN TGX XLX semi-trailer with Russian titles in a one-time-only limited edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Emons |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.5 g |
| Release Date | March/April 2014 |