MAN TGX XLX bulk tank semitrailer "Reinert Logistik"
Product number:
301237
Listprice:
24,50 €
The Herpa miniature model series of the forwarder Reinert is continued with the current MAN TGX with XLX cab and a 32 square meter FFB silo trailer. Also still available: Item-Nr. 159425 Scania Hauber Eutersilo-Sattelzug "Reinert", Item-Nr. 159784 Scania R ´09 HL Gardinenplanen-Hängerzug mit Ladekran "Reinert Logistics"
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reinert Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | September/October 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Herpa miniature model series of the forwarder Reinert is continued with the current MAN TGX with XLX cab and a 32 square meter FFB silo trailer. Also still available: Item-Nr. 159425 Scania Hauber Eutersilo-Sattelzug "Reinert", Item-Nr. 159784 Scania R ´09 HL Gardinenplanen-Hängerzug mit Ladekran "Reinert Logistics"
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reinert Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | September/October 2012 |