MAN TGX XLX Beverage transport semitrailer "Pyraser Brauerei / Thoma Transporte"
Product number:
121941
Listprice:
59,95 €
Walter Rosner designed an impressive MAN beverage box semitrailer truck for the Pyraser brewery, which is used by the Rudolf Thoma company in day-to-day business. The model is produced applying more than 50 printing processes.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pyraser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256.3 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Walter Rosner designed an impressive MAN beverage box semitrailer truck for the Pyraser brewery, which is used by the Rudolf Thoma company in day-to-day business. The model is produced applying more than 50 printing processes.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Pyraser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256.3 g |
| Release Date | March/April 2019 |