MAN TGX XL E6c thermal insulation trough dump semitrailer "Gerhard Eckardt Transporte"
Product number:
958080
Listprice:
36,09 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gerhard Eckardt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red, black, silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60 g |
| Production date | 09/2024 |
| Specialmodel Type | special model for Gerhard Eckardt Spezialtransporte |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 350 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gerhard Eckardt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red, black, silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60 g |
| Production date | 09/2024 |
| Specialmodel Type | special model for Gerhard Eckardt Spezialtransporte |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 350 |