MAN TGS NN winter service truck, municipal orange
Product number:
312578
Listprice:
29,95 €
Suitable for the winter, Herpa is again offering a new winter services vehicle in a municipal orange color scheme. New about this vehicle is the latest MAN TGS NN cab on the three-axle chassis.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Winterdienst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Local orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 61.6 g |
| Release Date | November/December 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Suitable for the winter, Herpa is again offering a new winter services vehicle in a municipal orange color scheme. New about this vehicle is the latest MAN TGS NN cab on the three-axle chassis.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Winterdienst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Local orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 61.6 g |
| Release Date | November/December 2020 |