Man TGS M Kippmulde truck Meiller 4a
Product number:
913898
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Otto |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 71 x 80 mm |
| Weight | 135 g |
| Production date | 11/2013 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Otto |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 71 x 80 mm |
| Weight | 135 g |
| Production date | 11/2013 |
| Limited quantity | 500 |