MAN TGA XXL tractor Lagoudakis/Zeus
Product number:
315708
Listprice:
29,95 €
After the first three tractor units, Walter Rosner designed three more MAN tractors for the Lagoudakis shipping company. The MAN TGA XXL was chosen by Lagoudakis for the Zeus motive.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 38 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the first three tractor units, Walter Rosner designed three more MAN tractors for the Lagoudakis shipping company. The MAN TGA XXL was chosen by Lagoudakis for the Zeus motive.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 38 g |
| Release Date | November/December 2022 |