MAN TGA XXL curtain canvas semitrailer "Circus Charles Knie"
Product number:
310154
Listprice:
39,95 €
Herpa adds two new vehicles of the Circus Charles Knie in a newly created design to the new releases at the beginning of 2019, as unique editions.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Charles Knie |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.3 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa adds two new vehicles of the Circus Charles Knie in a newly created design to the new releases at the beginning of 2019, as unique editions.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Charles Knie |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.3 g |
| Release Date | March/April 2019 |