MAN TGA XLX rigid tractor with platform "Circus Roncalli"
Product number:
302203
Listprice:
14,50 €
The circus Roncalli operates this MAN TGA rigid tractor with ballast pick-up mainly as towing vehicle for various trailers. The model features the circus logo on the side plates.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 36.4 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The circus Roncalli operates this MAN TGA rigid tractor with ballast pick-up mainly as towing vehicle for various trailers. The model features the circus logo on the side plates.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 36.4 g |
| Release Date | May/June 2013 |