MAN F8 box semitrailer "Haribo"
Product number:
153072
Listprice:
27,50 €
A very special oldie of the 3/4 era is this MAN F8 box trailer with the former Haribo design. A goody for every model railway friend and car model collector.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | HARIBO |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A very special oldie of the 3/4 era is this MAN F8 box trailer with the former Haribo design. A goody for every model railway friend and car model collector.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | HARIBO |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75 g |
| Release Date | March/April 2007 |