MAN eTGX GM rigid tractor 2axles, black
Product number:
320245
Listprice:
21,95 €
New at Herpa is the MAN eTGX GM tractor unit with mirror cameras, which is initially expanding the range with a black cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43 g |
| Release Date | News V, November/December 2025 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New at Herpa is the MAN eTGX GM tractor unit with mirror cameras, which is initially expanding the range with a black cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43 g |
| Release Date | News V, November/December 2025 |