Lufthansa Regional Bombardier CRJ-900
Product number:
524100
Listprice:
19,50 €
Lufthansa´s regional commuter operates a total of 12 CRJ-900s, all of which entered service in 2006.
| Manufacturer | Bombardier |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | CRJ-900 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 49 mm |
| Weight | 30 g |
| Aircraft Registration | D-ACKG |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Lufthansa´s regional commuter operates a total of 12 CRJ-900s, all of which entered service in 2006.
| Manufacturer | Bombardier |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | CRJ-900 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 49 mm |
| Weight | 30 g |
| Aircraft Registration | D-ACKG |
| Release Date | May/June 2013 |