Lufthansa Boeing 747-8 Intercontinental "Fanhansa / Siegerflieger"
Product number:
556767
Listprice:
79,00 €
Originally announced solely with the „Fanhansa“ scheme, the livery was modified during the production process after the German team won the World Cup.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 370 x 95 x 360 mm |
| Weight | 985.5 g |
| Aircraft Registration | D-ABYI Potsdam |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Originally announced solely with the „Fanhansa“ scheme, the livery was modified during the production process after the German team won the World Cup.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 370 x 95 x 360 mm |
| Weight | 985.5 g |
| Aircraft Registration | D-ABYI Potsdam |
| Release Date | September/October 2014 |