Lufthansa Airbus A320 - Munich Airport 25 Years D-AIUQ
Product number:
530699
Listprice:
21,81 €
Lufthansa congratulates the "new" Munich Airport to its 25th anniversary by applying an oversized heart with the typical Bavarian colors to one of its A320s.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 47 g |
| Aircraft Registration | D-AIUQ |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Lufthansa congratulates the "new" Munich Airport to its 25th anniversary by applying an oversized heart with the typical Bavarian colors to one of its A320s.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 47 g |
| Aircraft Registration | D-AIUQ |
| Release Date | September/October 2017 |