low-boy trailer "Geiger"
Product number:
940702
Listprice:
16,95 €
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | trailer (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 36.7 g |
| Production date | 03/2020 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | trailer (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 36.7 g |
| Production date | 03/2020 |
| Limited quantity | 500 |