LATAM (Brasil) Boeing 767-300
Product number:
529655
Listprice:
32,95 €
Operated by its Brazilian branch, this 767 was among the fi rst to receive the livery of the new combined LATAM, formed by Brazil's TAM and Chile's LAN Airlines.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | LATAM |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 767 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 93 x 35 x 93 mm |
| Wingspan | 95 mm |
| Weight | 65 g |
| Aircraft Registration | PT-MSY |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Operated by its Brazilian branch, this 767 was among the fi rst to receive the livery of the new combined LATAM, formed by Brazil's TAM and Chile's LAN Airlines.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | LATAM |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 767 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 93 x 35 x 93 mm |
| Wingspan | 95 mm |
| Weight | 65 g |
| Aircraft Registration | PT-MSY |
| Release Date | November/December 2016 |