Jade Cargo International Boeing 747-400 ERF
Product number:
518802
Listprice:
24,00 €
The Chinese cargo company - a joint venture between Lufthansa Cargo and Shenzhen Airlines - operates an all-Boeing 747 fleet.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Jade Cargo |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 146 x 40 mm |
| Wingspan | 129 mm |
| Weight | 198 g |
| Aircraft Registration | B-2423 |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Chinese cargo company - a joint venture between Lufthansa Cargo and Shenzhen Airlines - operates an all-Boeing 747 fleet.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Jade Cargo |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 146 x 40 mm |
| Wingspan | 129 mm |
| Weight | 198 g |
| Aircraft Registration | B-2423 |
| Release Date | November/December 2011 |