Iveco S-Way curtain canvas semitrailer "Wandt/Getriebemarkt"
Product number:
953900
Listprice:
42,95 €
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Production date | 11/2023 |
| Specialmodel Type | special model for retrailers Northern Germany |
| Release Date | November/December 2023 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Production date | 11/2023 |
| Specialmodel Type | special model for retrailers Northern Germany |
| Release Date | November/December 2023 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 1000 |