Iran Air Boeing 747SP
Product number:
511995
Listprice:
15,50 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Iran Air |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 142 x 40 x 145 mm |
| Wingspan | 119 mm |
| Weight | 147.6 g |
| Aircraft Registration | EP-IAD |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Iran Air |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 142 x 40 x 145 mm |
| Wingspan | 119 mm |
| Weight | 147.6 g |
| Aircraft Registration | EP-IAD |