Mercedes-Benz Actros LH MP3 tank semitrailer "Feldbinder"
Product number:
299091
Listprice:
29,50 €
On time with the IAA, Herpa presented the entirely new chemical tank trailer. The trailer features a revised design and was given away to good customers of Feldbinder.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
On time with the IAA, Herpa presented the entirely new chemical tank trailer. The trailer features a revised design and was given away to good customers of Feldbinder.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 500 |