Heavy duty set "v. d. Vlist" (NL)
Product number:
153065
Listprice:
99,00 €
In the design of the shipping company Van der Vlist, we will release a Mercedes-Benz, a MAN and a Scania tractor, which are coupled with a Goldhofer heavy duty trailer, a four-axle Nooteboom teletrailer and a four-axle Nooteboom pendular X special trailer with dolly.
| Manufacturer | MAN, Mercedes-Benz, Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | v.d. Vlist |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Orange / green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 225 x 50 mm |
| Weight | 400 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the design of the shipping company Van der Vlist, we will release a Mercedes-Benz, a MAN and a Scania tractor, which are coupled with a Goldhofer heavy duty trailer, a four-axle Nooteboom teletrailer and a four-axle Nooteboom pendular X special trailer with dolly.
| Manufacturer | MAN, Mercedes-Benz, Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | v.d. Vlist |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Orange / green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 225 x 50 mm |
| Weight | 400 g |
| Release Date | March/April 2007 |