MAN TGS L container trailer "Riwatrans"
Product number:
154123
Listprice:
22,00 €
Two modern vehicles of the fictional forwarding company Riwatrans will be presented with the March / April new releases. An Actros stake trailer with wood cargo consisting of 24 plastic logs and a MAN TGS container trailer and two U-Boxx containers.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.5 g |
| Release Date | March/April 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Two modern vehicles of the fictional forwarding company Riwatrans will be presented with the March / April new releases. An Actros stake trailer with wood cargo consisting of 24 plastic logs and a MAN TGS container trailer and two U-Boxx containers.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.5 g |
| Release Date | March/April 2008 |