MAN TGS L interchangeable truck with flat trailer"Wasel Krane" (Nordrhein-Westfalen / Bergheim)
Product number:
310918
Listprice:
39,95 €
Wasel Krane is also well positioned in the field of traffic safety technology, and uses this new MAN TGS with swap body to transport the required materials, which pulls a tandem trailer with a flat body.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | September/October 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Wasel Krane is also well positioned in the field of traffic safety technology, and uses this new MAN TGS with swap body to transport the required materials, which pulls a tandem trailer with a flat body.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | September/October 2019 |