Mercedes-Benz Actros LH '02 curtain canvas semitrailer "TCH"
Product number:
273596
Listprice:
27,18 €
In November 2004, Swiss pop star DJ Bobo started his concert tour around Europe in Engelberg, Switzerland. His crew's transport partners, along with Subaru and Fiegl), is truck and trailer rental company TCH, which had this model be produced for good customers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TCH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 11/2004 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In November 2004, Swiss pop star DJ Bobo started his concert tour around Europe in Engelberg, Switzerland. His crew's transport partners, along with Subaru and Fiegl), is truck and trailer rental company TCH, which had this model be produced for good customers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TCH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 11/2004 |
| Limited quantity | 500 |