MAN TGS L cement mixer semitrailer
Product number:
157278
Listprice:
18,00 €
With this MAN model for the red and silver construction vehicle fleet, we premiere the new three-axle all-wheel chassis of the tractor with 6x6 engine. The new model will feature the authentic chassis length. The entire chassis is a new design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55 g |
| Release Date | July/August 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With this MAN model for the red and silver construction vehicle fleet, we premiere the new three-axle all-wheel chassis of the tractor with 6x6 engine. The new model will feature the authentic chassis length. The entire chassis is a new design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55 g |
| Release Date | July/August 2010 |