Mercedes-Benz Actros L Curtain Plano 2a 3a special box
Product number:
252522
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 230 x 120 x 35 mm |
| Weight | 121.1 g |
| Production date | 04/2001 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 230 x 120 x 35 mm |
| Weight | 121.1 g |
| Production date | 04/2001 |
| Limited quantity | 750 |