Framo 901/2 canvas, wine red
Product number:
066198-003
Listprice:
15,95 €
Friends of the "center scale" can now resort to the Framo 901/2 as canvas-covered truck. The TT model with lots of details is currently released in grey with black fenders and beige canvas.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | wine red |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 35 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Friends of the "center scale" can now resort to the Framo 901/2 as canvas-covered truck. The TT model with lots of details is currently released in grey with black fenders and beige canvas.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | wine red |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 35 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | September/October 2017 |