Mercedes-Benz Actros LH '02 box semitrailer "Hazet"
Product number:
268196
Listprice:
36,93 €
In Remscheid (West Germany), Hazet produces tools and tool technology for the automobile industry, other industrial branches, as well as retailers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hazet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89 g |
| Production date | 01/2004 |
| Limited quantity | 1200 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Remscheid (West Germany), Hazet produces tools and tool technology for the automobile industry, other industrial branches, as well as retailers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hazet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89 g |
| Production date | 01/2004 |
| Limited quantity | 1200 |