Mercedes-Benz Axor raised platform truck "mateco"
Product number:
290449
Listprice:
24,50 €
Mateco leases more than 2,000 working platforms in over 200 different layouts Germany-wide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mateco |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 75 x 34 mm |
| Weight | 41 g |
| Production date | 09/2008 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Mateco leases more than 2,000 working platforms in over 200 different layouts Germany-wide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mateco |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 75 x 34 mm |
| Weight | 41 g |
| Production date | 09/2008 |
| Limited quantity | 700 |