Mercedes-Benz Actros LH '02 Jumbo-Gardinenplanen-Sadtelzug
Product number:
280822
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rothermel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 270 x 88 x 50 mm |
| Weight | 132 g |
| Production date | 07/2006 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rothermel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 270 x 88 x 50 mm |
| Weight | 132 g |
| Production date | 07/2006 |
| Limited quantity | 750 |