MAN TGA M 4-axle construction dump truck
Product number:
147453
Listprice:
13,34 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 35 x 74 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | September/October 2001 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 35 x 74 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | September/October 2001 |