Kenworth COE rigid tractor with air dam and spoiler
Product number:
146876
Listprice:
10,25 €
| Manufacturer | Kenworth |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43.1 g |
| Release Date | March/April 2001 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Kenworth |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43.1 g |
| Release Date | March/April 2001 |